Ogłoszenia

 

1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź...”, można uzyskać odpust zupełny.
2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
3. Różaniec Fatimski dookoła kościoła odbędzie się we czwartek 13.06, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 10.06 (pon.) – Święto NMP Matki Kościoła;
- 11.06 (wt.) – Wsp. św. Barnaby, Apostoła;
- 13.06 (czw.) – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- 14.06 (pt.) – Wsp. bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
5. W następną niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
6. Jutro, 10 czerwca wypada druga rocznica święceń biskupich naszego ks. abpa Tadeusza Wojdy. Módlmy się w intencji dostojnego solenizanta.
7. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zachęca wszystkich absolwentów Poli-techniki Białostockiej do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów Politechniki Białostockiej w sobotę 22 czerwca 2019 r. z okazji 70 rocznicy powstania tej największej uczelni technicznej naszego regionu. Organizatorzy proszą o rejestrację uczestnictwa poprzez stronę internetową: absolwentalia.pb.edu.pl.
8. W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 21 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok szkolny i akademicki.
9. Przedszkole Sióstr Miłosierdzia – „szarytek” przy Rynku Kościuszki 5 w Białymstoku zachęca Rodziców „poszukujących” dobrej opieki dla swoich pociech ( w wieku 2,5-6 lat ) do skorzystania z ich oferty.
10. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!
11. Kolejna zbiórka sprzętu elektrycznego (RTV i AGD: np. pralki, telewizory, komputery) będzie miała miejsce 11 czerwca (we wtorek). Zwozimy ten sprzęta na parking przykościelny do godz.16:00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
12. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Jadwiga Nikonowicz, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie się do procesji, tych którzy aktywnie biorą w niej udział. Zapraszamy rodziców z małymi dzieci do sypania kwiatków.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym. Każdego dnia, przed wieczorną Mszą Świętą, wypraszajmy dla siebie i naszych najbliższych miłość Serca Jezusowego.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Początek o godz. 17:30.
4. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
5. Za tydzień, w niedzielę 9.06 odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 03.06 (pon.) – Wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników;
- 05.06 (śr.) – Wsp. św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;
- 08.06 (pt.) – Wsp. św. Jadwigi Królowej.
7. Za tydzień wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda wraz z Radą Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitewnym czuwaniu w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 8 czerwca br. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00 w Katedrze Białostockiej. Od godz. 20.30 do 22.30 modlitwa wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń na placu przy Katedrze.
8. W najbliższą niedzielę – 9 czerwca, po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc seniorom, chorym i samotnym oraz osobom ubogim i wykluczonym społecznie. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać na stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!
9. Zapraszamy na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca br. o godz. 20.30 przed Katedrą białostocką. Koncert wykonany na żywo ze 100 osobowym chórem oprawiony będzie obrazem na żywo sypanym piaskiem do każdego z utworów. Wstęp wolny.

10. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Krystyna Hajduk, + Henryk Majtas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 18:00. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
2. Również w sobotę, 1.06 rozpoczyna się nabożeństwo czerwcowe. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, wypraszając dla siebie i naszych najbliższych miłość Serca Jezusowego.
3. Za tydzień, w niedzielę 1.06 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to również I niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie się do procesji, tych którzy aktywnie biorą w niej udział. Zapraszamy rodziców z małymi dzieci do sypania kwiatków.
4. Od piątku – 31 maja rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy się modlić tą nowenną podczas nabożeństwa czerwcowego – przed każdą Mszą Świętą. Za udział w nowennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 29.05 (śr.) – Wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy;
- 30.05 (czw.) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej;
- 31.05. (pt.) – Święto Nawiedzenia NMP;
- 01.06 (sob.) – Wsp. św. Justyna, Męczennika.
6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół naszego Seminarium z poszczególnych parafii. Dzień skupienia odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca 2019 r. o godz. 17.00.

7. W następną niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-katechetyczne naszej Archidiecezji.

 

 

1. Dziękuję ks. Bp Henrykowi za nawiedzenie naszej parafii w ramach wizyty pasterskiej. Mamy nadzieję, że to spotkanie z następcą Apostołów umocni naszą wiarę, przyniesie obfite owoce w życiu każdego z nas i całej wspólnoty parafialnej. Chcę przypomnieć, że za udział w ceremonii liturgicznej, której przewodniczy biskup w czasie wizytacji kanonicznej, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dzisiaj jeszcze po południu, o godz. 16:30, odbędzie się spotkanie z ks. biskupem, w ramach wizytacji, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Wspólnoty dla Intronizacji Serca Pana Jezusa, Grupy Misyjnej i Wieczorów Małżeńskich.
3. Jutro, w ramach wizytacji ks. bp odwiedzi Urząd Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Zespół Szkół Rolniczych a także Starostwo Powiatowe, przy ul. Borsuczej. Po południu o godz. 15:00 ks. Biskup odwiedzi Dom Opieki Społecznej w Zaściankach, a także niektórych chorych w ich domach prywatnych. Wieczorem, o godz. 18:45 ks. biskup odprawi nabożeństwo majowe przy blokach przy ul. Dojnowskiej. O godz. 19:30 nasz Gość będzie przewodniczył Mszy Świętej dla Wspólnot Drogi Neokatechumenalnej.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 24.05 (pt.) – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych
5. 15 i 16 czerwca organizowana jest III Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy organizowane są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl Całkowity koszt pielgrzymki to 40 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.
6. Tegoroczna Pielgrzymka kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wo-dzie odbędzie się w sobotę, 25 maja. Pielgrzymka wyruszy z Katedry białostockiej o godz. 14.00, a zakończy się Mszą św. w Świętej Wodzie o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

1. Obecność w naszej parafii przedstawiciela AWSD przypomina nam, że rozpoczął się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Przez cały tydzień będziemy zanosili do Pana modlitwy, aby powoływał robotników na żniwo swoje. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby AWSD.
2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. Jutro, 13 maja we wspomnienie NMP Fatimskiej rozpoczynamy w naszej parafii nabo-żeństwa fatimskie. Tradycyjne będą się one odbywać w każdy 13 dzień miesiąca (po wieczornej Mszy Świętej), aż do października włącznie, na wspomnienie kolejnych objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. Nabożeństwo fatimskie posiada charakter ekspiacyjny i obejmuje wspólne odmawianie tajemnic różańcowych. Nabożeństwo fatimskie jest odpowiedzią na wezwanie Maryi do modlitwy i do czynienia pokuty za grzeszników.
4. 16 maja, we czwartek rozpoczynamy również nabożeństwa papieskie. Każdego 16 dnia miesiąca, aż do października, będziemy odmawiali różańcowe Tajemnice Światła, proszą przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
5. Za tydzień, w niedzielę i poniedziałek, odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Henryk Ciereszko.
Porządek wizytacji:
Niedziela (19 maja). O godz. 8:00 – uroczyste powitanie ks. bpa, sprawozdanie Probosz-cza i Msza Święta z kazaniem ks. bpa. Wyjazd do Kurian i Msza Święta o godz. 9:00. Msza Święta o godz. 10:00 i kazanie ks. bpa. Na Mszy Świętej godz.. 11:30 zostanie udzielony naszej młodzieży sakrament bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie z młodzieżą oazową i asystą liturgiczną. O godz. 13:00 Msza Święta z dziećmi i spotkanie ze scholą dziecięcą i młodszymi ministrantami. Po południu, o godz. 16:00 spotkanie ze Wspólnotą Kairos. O godz. 16:30 spotkanie z pozostałymi wspólnotami, grupami i stowa-rzyszeniami działającymi przy naszej parafii. Bardzo prosimy, aby na spotkanie o godz. 16:30 przyszły do Kościoła wszystkie osoby, uczestniczące w Ruchu Rodzin Nazaretań-skich, Wspólnocie Krwi Chrystus, Grupie Misyjnej, Wspólnocie dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Wieczorach Małżeńskich, Caritas oraz Kołach Żywego Różańca. Każda grupa niech przygotuje krótkie sprawozdanie ze swojej działalności. Po spotkaniu odbędzie się Nabożeństwo Majowe i Msza Święta.
Poniedziałek (20 maja). O godz. 9:00 ks. Wizytator uda się na spotkanie do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, w pałacu Hasbachów. O godz. 11:00 odbędzie się spotkanie w Zespole Szkół Rolniczych. Na godz. 12:00 ks. bp jest umówiony na spotkane ze Starostą i urzędnikami Starostwa Powiatowego przy ul. Borsuczej. Po południu ks. Biskup odwiedzi Dom Opieki Społecznej w Zaściankach a także niektórych chorych w ich domach prywatnych. Wieczorem, o godz. 18:45 ks. biskup odprawi nabożeństwo majowe przy blokach przy ul. Dojnowskiej. O godz. 19:30 Wizytator będzie przewodniczył Mszy Świętej dla Wspólnot Drogi Neokatechumenalnej.

6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 13.05 (pn.) – Wsp. NMP z Fatimy;
- 14.05 (wt.) – Święto św. Macieja Apostoła;
- 16.05 (czw.) – Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera, Patrona Polski.
7. Marsz dla życia i rodziny w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 19 maja 2019 roku. Program: 12.30 Msza św. w kościele św. Rocha, 14.00 - początek marszu z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie w Parku Planty przy fontannach.
8. W tym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie: + Wiesław Klim, + Antoni Pietrzykowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

1. Przypominamy, iż w miesiącu maju nabożeństwa majowe w naszej świątyni parafialnej odprawiane są każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą, o godz. 17:30. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego w Waszych domach.
2. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
3. Za tydzień, w niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, dzieci naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Z racji, iż Msza Święta pierwszokomunijna może się przedłużyć, kolejna Msza Święta będzie celebrowana o godz. 12:00. Spowiedź dzieci i rodziców 11 maja w Sobotę o godz 16:00.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 06.05 (pn.) – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;
- 08.05 (śr.) – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika,
Głównego Patrona Polski.
5. 8 maja (we środę) przypada dzień imienin ks. Abpa Seniora Stanisława Szymeckiego. Polecajmy Bogu w modlitwie Dostojnego Solenizanta.
6. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w salach przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 11 maja 2019 roku o godz. 10.00. W programie: konferencja, przygotowanie do pielgrzymki członków Kół Żywego Rożańca na Jasną Górę (31 maja 1 czerwca br.) oraz Msza św. o godz. 12.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
7. Za tydzień, w niedzielę przedstawiciele AWSD będą zbierali ofiary „na tacę” na potrzeby naszego seminarium.
8. Chorych których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca odwiedzimy 10 maja w Piątek w godz. 9-11.
9. Zapraszamy na parafialną samolotową pielgrzymkę do Portugalii Fatima- Santiago de Compostella- Porto - Lizbona. Termin: 15-22.10.2019 r. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej bądź w zakrystii. Koszt 3700 zł i 100 euro. Zapisy w parafii.

 

1. Kończą się nasze rekolekcje parafialne. Dziękujemy ks. Michałowi Krysztofowiczowi za głoszone słowo Boże i duchowe przygotowanie nas do przeżycia świąt paschalnych.
2. Dzisiaj wieczorem o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy ją przed kościołem, następnie przejdziemy przez Park Lubomirskich, obok szkoły rolniczej, wejdziemy na ul. Myśliwską, a później na ul. Kormoranów. Zakończenie odbędzie się na parkingu przy ul. Borsuczej 6.
3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, podczas którego Kościół sprawuje zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. W wielki poniedziałek, wtorek i wielką środę zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W te dni spowiadamy od godz. 17:00 do końca Mszy Świętej.
4. W wielki poniedziałek odwiedzimy chorych ze spowiedzią i komunią świętą. Prosimy o zgłaszanie waszych chorych. Odwiedzimy chorych, którym zwykle posługujemy w pierwsze piątki oraz tych, których nam zgłosicie. Z posługą sakramentalną u naszych chorych będziemy w godz. od 09:00 do 11:00.
5. W wielki czwartek obchodzimy dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Krzyżma, podczas której kapłani naszej archidiecezji odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie i zostaną poświęcone oleje święte, będzie sprawowana o godz. 9:00 w Katedrze Białostockiej. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
6. W wielki czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Podczas Mszy Świętej będą wyświęceni do posługi w Zgromadzeniu Liturgicznym nowi ministranci. Taca tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie najuboższych rodzin naszej parafii. Na tę Mszę prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną. W wielki czwartek spowiadamy od godz. 17:00. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”, gdzie będziemy mogli adorować Pana Jezusa, aż do godz. 24:00. Do godz. 24:00 będziemy również spowiadali, gdyż nasza parafia włączyła się do ogólnopolskiej akcji „noc konfesjonałów”.
7. W wielki piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy” od godz. 10:00. O godz. 9:00 śpiewać będziemy psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Spowiadamy od godz. 17:00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz. 22:00. Taca tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W wielki piątek rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego, odmawiana codziennie po wieczornym nabożeństwie. W wielki piątek obowiązuje wszystkich katolików w Polsce post, a więc powstrzymanie się od jedzenia pokarmów mięsnych i umiar w jedzeniu – tylko jeden posiłek.
8. W wielką sobotę – adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 10:00. O godz. 9:00 śpiewać będziemy psalmy z Jutrzni i Godziny Czytań. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00, co godzinę. Ostatnie święcenie pokarmów odbędzie się o godz. 18:00. Święcenie pokarmów w Kurianach o godz. 12:00. W wielką sobotę nie spowiadamy. Zachęcamy do powstrzymania się w wielką sobotę od spożywania pokarmów mięsnych.
9. Wigilia Paschalna o godz. 22:00 w wielką sobotę rozpoczyna obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najważniejsze nabożeństwo w całym roku liturgicznym. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Wigilia zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przygotowanie się do procesji wszystkich, którzy biorą w niej aktywny udział. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do sypania kwiatów podczas procesji.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki: - świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie ubogich naszej parafii. Także możemy nabyć stroiki na stół wielkanocny wykonane przez naszą parafiankę, mamę chorego Dominika. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na turnus rehabilitacyjny. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc.
11. Zapraszamy na parafialną samolotową pielgrzymkę do Portugalii Fatima- Santiago de Compostella- Porto - Lizbona. Termin: 15-22.10.2019 r. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej bądź w zakrystii. Koszt 3700 zł i 100 euro. Zapisy u ks. Łukasza.
12. Dzisiaj ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego” można wrzucać do puszek, przy wyjściu z kościoła.

 

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
2. W tym tygodniu rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje. Odbędą się one w dniach 12-13-14 kwietnia (piątek, sobota, niedziela). Msze Święte z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę będą celebrowane o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę porządek niedzielny. Spowiedź rekolekcyjna jest wyznaczona na piątek i sobotę. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na wielki tydzień. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Krysztofowicz ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, pracujący obecnie na Słowacji.
3. Chorych naszych parafian odwiedzimy w Wielki Poniedziałek – 15 kwietnia. Odwiedzimy chorych, którym zwykle posługujemy w pierwsze piątki oraz tych, których nam zgłosicie. Z posługą sakramentalną u naszych chorych będziemy w godz. od 09:00 do 11:00.
4. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Wie-czorem o godz. 19:00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy ją przed kościołem, następnie przejdziemy przez Park Lubomirskich, obok szkoły rolniczej, wejdziemy na ul. Myśliwską a później na ul. Kormoranów. Zakończenie odbę-dzie się na parkingu przy ul. Borsuczej 10.
5. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek, 12 kwietnia i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.
6. Zapraszamy młodych do wspólnego świętowania Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową, 13 kwietnia 2019 roku. W programie: Msza św. pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy o godz. 16:00 w Katedrze Biało-stockiej, a po niej, od godz. 17.00, spotkanie młodych w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku przy ul. Kościelnej 3. W trakcie tego spotkanie będzie między innymi: Koncert zespołu „Good God”, konferencja, poczęstunek oraz modlitwa połączona z możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Zakończenie ok. godz. 21.00.
7. Duszpasterstwo Rodzin i Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. „Dokąd prowadzi ta droga?” 14 i 15 kwietnia 2019 roku. W programie: 14 kwietnia /Niedziela Palmowa/ godz. 17.00 Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku, 15 kwietnia /Wielki Poniedziałek/ godz. 19.00 droga krzyżowa w katedrze białostockiej. Na drogę krzyżową zapraszamy nie tylko osoby żyjące w związkach niesa-kramentalnych, ale wszystkich szukających pocieszenia, przebaczenia, miłości, szczęścia – jednym słowem – zbawienia. W drodze krzyżowej będzie uczestniczył ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.
8. Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej zaprasza do obejrzenia dwóch nowych wystaw. Pierwsza przybliża sylwetki kapłanów ratujących Żydów w okresie okupacji niemieckiej, druga mówi o klerykach Seminariów Duchownych zmuszanych do służby w Ludowym Wojsku Polskim w latach 1959 - 1980. Wystawy można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1A, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -15.00.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tzw. „Paschałki: - świece na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie ubogich naszej parafii.
10. Przy wyjściu z kościoła można również wziąć pustą torbę „Samarytankę”. Można ją wypełnić produktami żywnościowymi i zwrócić wypełnioną do końca tygodnia, np. pod-czas rekolekcji. Będzie do bardzo dobry dar dla rodzin, które nie mogą sobie zorganizować bogatych świąt.
11. Przyjmujemy ofiary na kwiaty do „grobu Pańskiego”.

 

1. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie w naszym kościele odbędzie się w najbliższy wtorek (26.03) o godz. 18:00.
2. W naszej parafii rozpoczęła się kolejna edycja Seminarium Odnowy Wiary. Najbliższe spotkanie tego seminarium odbędzie się we środę, 27 marca, po Mszy Świętej wieczornej, w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich pragnących ożywić swoją wiarę i być z niej zadowolonymi. Ulotki informujące o SOW można będzie wziąć po Mszy Świętej w przedsionku kościoła.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 25.03 (pon.) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. W naszym Kościele porządek Mszy Świętych półświąteczny: godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Tego dnia obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji poszanowania życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci i będziemy mogli podjąć się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to modlitewna pomoc dzieciom poczęty, jeszcze nienarodzonym, a zagrożonym w swoim istnieniu oraz szczególne wsparcie rodziców poczętego dziecka.
4. Główne uroczystości związane z Dniem Świętości Życia w naszej archidiecezji będą miały miejsce 25 marca o godz. 18.00 w katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.
5. Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 29 – 31 marca 2019 roku. Są one po-święcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie, na www.spotkaniamalzenskie.pl i Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
6. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z Moniką i Marcinem Gomułkami pt. Narzeczeństwo – początek wieczności czy koniec wolności? Spotkanie zorganizowane przez Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” odbędzie się w czwartek 28 marca o godz. 17:00 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul. Świerkowa 20. Wstęp wolny.
7. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza studentów, absolwentów
i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na akademickie rekolekcje wielkopostne, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach: I termin 31 marca–1–2 kwietnia (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Bazylice św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je o. Michał Ferenc, kapucyn pracujący w Kownie (Litwa). Temat rekolekcji: Serce w remoncie. II termin: 7-8-9 kwietnia (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30
w Archikatedrze białostockiej. Poprowadzi je o. Marek Rojszyk, dominikanin pracujący w Łodzi. Temat rekolekcji: Kto Go znajdzie, będzie żył.
8. Premiera filmu Michała Kondrata pt. "Miłość i Miłosierdzie", z udziałem reżysera i aktorów, odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Organizatorem wydarzenia jest Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku. Bilety są do nabycia w kasach Opery i przez internet. Film "Miłość i Miłosierdzie" opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko, patron Białegostoku. On też doprowadził do namalowa-nia obrazu Miłosiernego Chrystusa "Jezu ufam Tobie" według wskazówek siostry
Faustyny. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.
9. Potrzebna pomoc do osoby starszej i schorowanej – za wynagrodzeniem. Kontakt w zakrystii. P. Pawłuszewicz: 662505463.
10. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli nasi parafianie: + Alfred Plichta - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

11.W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Początek o godz. 17:30.
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierw-szy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).

 

 

1. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, na rozpoczęcie Wielkiego Postu, organi-zujemy rekolekcje ewangelizacyjne. Rekolekcje te rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do środy włącznie. Witamy w naszej parafii ks. Rafała Krauze, marianina z Lichenia wraz z ekipą ewangelizatorów, którzy poprowadzą wspólnie nasze rekolekcje.
2. Porządek rekolekcji: poniedziałek i wtorek – Nabożeństwa Ewangelizacyjne o godz. 10:00 oraz po Mszy Świętej o godz. 18:00. We środę Msze Święte o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź święta – we środę na pół godziny przed Mszą Świętą.
3. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają się według następującego porządku: Gorzkie Żale – we środy, soboty i niedziele o godz. 17:30; Droga Krzyżowa – w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 i w piątki o godz. 17:15; Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki po Mszy Świętej wieczornej; Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odbywała się w niedzielę zaraz po Mszy Świętej o godz. 13:00.
5. Szósta rocznica wyboru papieża Franciszka wypada we środę 13 marca. Módlmy się w intencji Ojca Świętego.
6. Msza Święta z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w poniedziałek , 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
7. Duszpasterstwo Rodzina zaprasza na Wielkopostne rekolekcje małżeństw pod hasłem „Rozmowy małżeńskie”, które odbędą się 16 i 17 marca 2019 roku w białostockiej katedrze. W programie o godz. 18.00 Eucharystia z nauką, o 19.00 konferencja. W sobotę 16 marca: konferencja dla żon „Dlaczego mąż nie słucha?”, w niedzielę konferencja dla mężów: „Dlaczego żona tyle mówi?”. Rekolekcje głosi o. Mieczysław Sagan, werbista.
8. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 10-12 marca o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi ks. Jan Maliszewski.
9. Ojcowie Jezuici i Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zapraszają na rekolekcje igna-cjańskie w życiu codziennym pod hasłem „Trwaj we Mnie”. Rekolekcje potrwają od 10 marca do 6 kwietnia br. Spotkania wspólne będą się odbywały w niedzielę o godz. 14.30 w Oratorium św. Jerzego przy kościele św. Wojciecha w Białymstoku, ul. Warszawska 46a.
Na rekolekcje składają się niedzielne spotkanie wspólne oraz osobista, codzienna medytacja nad fragmentem Pisma św. w wybranym przez rekolektanta miejscu, np. własnym domu. Uczestnicy rekolekcji mają możliwość korzystania z rozmów z kierownikiem duchowym w czasie ich trwania. Zapisy i informacje na stronie internetowej www.wzchbialystok.pl, na ulotkach i plakatach.
10. Stowarzyszenie "Otwarty Dom" Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie organizuje po raz kolejny akcje przyjazdu dzieci z domów dziecka oraz ubogich rodzin na Litwie. Dzieci będą gościły w polskich rodzinach od 17 do 24 kwietnia br. Spotkanie organiza-cyjne rodzin, które chcą zaprosić do siebie na święta dzieci odbędzie się dnia 12 marca o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Hallera 8. Więcej informacji w tej sprawie na stronie internetowej Stowarzyszenia: otwartydom.com pl.
11. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku, mieszcząca się przy ul. Transportowej 2 (Nowe Miasto), ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 do klasy I oraz do klas wyższych. Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły w piątek 15 marca 2019 r. w godz. 16.00-18.00. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie.
12. Jedną z praktyk wielkopostnych jest wspomaganie biednych. CARITAS naszej archi-diecezji, wzorem lat ubiegłych, przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Rezygnu-jąc w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności oraz składając ofiarę do skarbonki możemy pomóc wielu osobom. Pragniemy zachęcić do tego dzieła miłosierdzia nie tylko dzieci, ale całe rodziny. Kartonowe skarbonki można wziąć ze stolika w przedsionku kościoła i wypełnione przynieść na Mszę Wieczerzy Pańskie w Wielki Czwartek w darze ołtarza.
13. Za tydzień, w niedzielę ofiary „na tacę” będą przeznaczone ma Misje Święte.

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Maryi

 • ul. Ks. Stanisława Suchowolca 27
  15 – 565 Białystok
 • 85  741 05 55
 • biuro@parafiansm.pl
 • od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 9:00
  oraz 16:00 – 17:30
 • W lipcu i sierpniu w godz. 17:00 - 17:45
 • NUMER KONTA BANKOWEGO:
  SGB – BANK S.A.
  39 8060 0004 0841 3589 2000 0010
  ( na cele kultu religijnego )