Parafialna Pielgrzymka do Portugalii

Termin: 15-22.10.2019r.

Ramowy program Pielgrzymki:

I DZIEŃ – WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA
Przelot na trasie Warszawa – Lizbona.  15.10 – Warszawa – Lizbona – godz. 15.15 – 18.20.    22.10 – Lizbona – Warszawa – godz. 09.20 – 14.15. Przelot portugalskie linie lotnicze TAP. Nocleg w Fatimie.
II DZIEŃ – FATIMA
Zapoznanie z historią objawień Matki Bożej z 1917r. Nawiedzenie Sanktuarium i miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca da Cabeco i Aljustrel. Droga Krzyżowa. Czas wolny. Nocleg w Fatimie.
III DZIEŃ – TOMAR – COIMBRA
Tomar – klasztor Chrystusa, dawna siedziba Templariuszy. Coimbra – kaplica klasztoru karmelitańskiego, w którym mieszkała s. Łucja, Uniwersytet, stara i nowa katedra. Nocleg w Fatimie.
IV DZIEŃ – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE
Batalha – dominikańskie opactwo z tzw. niedokończoną kaplicą. Alcobaca – cysterskie opactwo z największą świątynią w Portugalii. Nazare – sanktuarium NMP Nazaretańskiej z łaskami słynącą figurą. Po południu wypoczynek nad Oceanem. Nocleg w Fatimie.
V DZIEŃ – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Porto – katedra, nabrzeże rzeki Douro, piwnica z winem Porto, rejs po rzece Douro. Nocleg w Santiago de Compostela.
VI DZIEŃ – SANTIAGO DE COMPOSTELA – FATIMA
Santiago de Compostela – Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Nocleg w Fatimie.
VII DZIEŃ – SANTAREM – LIZBONA
Santarem – Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Lizbona – figura Chrystusa Króla, kościół św. Antoniego, katedra, dzielnica Belem – klasztor Hieronimitów, Pomnik Odkryć Geograficznych, Wieża Belem. Nocleg w Fatimie.
VIII DZIEŃ – LIZBONA – WARSZAWA
Przelot na trasie Lizbona – Warszawa.
CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa - bagaż 20 kg na osobę
- noclegi w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 175 EUR/
- wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
- przejazdy autokarem wg programu
- opiekę pilota – przewodnika
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

CENA NIE ZAWIERA:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych kosztów

- realizacji programu – płatne pilotowi na miejscu 100 EUR

Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku ul.Suchowolca 27