Pielgrzymka samolotowa do Portugalii

Fatima- Santiago de Compostella- Porto- Lizbona

Termin: 5-13.06.2019

portugalia

 Ramowy program Pielgrzymki:

 

Dzień 1 – WARSZAWA- PORTO- FATIMA /05.06.2019/
Zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed odlotem, spotkanie z pilotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Porto. O godz.21:20. Przylot do Porto godz. 00:10.

Dzień 2 – SANTIAGO DE COMPOSTELLA /06.06.2019/
Przylot do Porto o godz. 00:10. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu w Fatimie, zakwaterowanie i nocleg (bez kolacji). Śniadanie w hotelu. Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Wieczorem opcjonalnie możliwość wizyty w lokalnej winiarni z regiony Rias Baixas (dodatkowo płatne 18 euro/ osoba). Przejazd do hotelu w okolicach Porto, kolacja, nocleg.

Dzień 3 – PORTO /07.06.2019/
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Porto, pierwszej stolicy kraju, która słynie między innymi z handlu. Po drodze przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej w Nazare. Dalszy przejazd do Porto. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Przejazd do Fatimy. Msza Święta. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 – FATIMA /08.06.2019/

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Następnie odprawienie Drogi Krzyżowej oraz nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel - miejscowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Krótka wizyta w domach pastuszków. Wyjazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, którego uczelnia jest najstarsza w Portugalii. Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz spacer po starym mieście. Msza Święta. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5 – FATIMA /09.06.2019/
Śniadanie w hotelu. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Msza Święta, czas na modlitwę. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6 – LIZBONA /10.06.2019/

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Spacer po Dzielnicy Belem, Belem. Dzielnica tak naprawdę nazywa się Santa Maria de Belem, jednak jej nazwa skracana jest do Belem, co oznacza Betlejem. Malowniczo położona nad rzeką Tag zachwyca nie tylko pięknymi zabytkami, ale również niepowtarzalnym klimatem. To właśnie z Belem wiążą się najważniejsze odkrycia geograficzne Portugalczyków- to właśnie stąd Vasco da Gama wyruszył w podróż do Indii. W trakcie zobaczymy Klasztor Hieronimitów oraz Pomnik Odkrywców, które są nieodłączną częścią tego miejsca. Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg.

Dzień 7 – FATIMA –PORTO /11.06.2019/

Śniadanie. Przejazd do Alcobace- nawiedzenie Kościoła Cysterskiego w Alcobace, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Msza Święta w Sanktuarium Matko Boskiej w Nazare. Powrót do Fatimy, wspólna kolacja i nocleg.

Dzień 8 – FATIMA- PORTO- WARSZAWA/12.06.2019/

Śniadanie. Odpoczynek w hotelu, czas na pożegnanie z Fatimą. Wykwaterowanie z hotelu o godz. 12:00. Msza Święta. Transfer na lotnisko. Możliwa organizacja kolacji przed wylotem, dodatkowo płatne 20 euro/ osoba. Odprawa paszportowo- bagażowa.

DZIEŃ 9 – WARSZAWA /13.06.2019/
Przelot z Porto do Warszawy na lotnisko Okęcie godz.1:45. Przylot do Warszawy godz. 6:20. Zakończenie pielgrzymki.
Cena zawiera:

• Przelot Warszawa-Porto- Warszawa wraz z bagażem podręcznym 10 kg o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm/ osoba

• Zakwaterowanie w hotelach 3* (standard lokalny)

• Wyżywienie: śniadanie w hotelu i kolacje wg. Programu. Do kolacji woda i wino w cenie (lampka wina na osobę i 1 szklanka wody na osobę).

• Transfery prywatnym autokarem


• Realizacja programu Pielgrzymki

• Opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całego wyjazdu

• Opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas wycieczek

• Ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR
Cena nie zawiera:

• Kosztów biletów wstępu, częściowe koszty realizacji programu w kwocie 100 euro/ osoba (płatne na miejscu do pilota)

• Opłaty „city tax” w Portugalii 16 euro/ osoba/ wyjazd, płatne na miejscu

• Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN/os.

• Bagażu rejestrowanego przy przelocie z Warszawy(do 20 kg, ok. 200 zł/ 1 sztuka bagażu/ 1 strona, zależnie od terminu - możliwość dodania bagażu tylko w momencie rezerwacji pielgrzymki),

• Wydatków własnych

Zapisy w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku ul. Suchowolca 27 bądź telefonicznie:

513 634 279 albo e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt – 3240 zł i 116 euro/ osoba

Program pielgrzymki do pobrania

 Portugalia_Pielgrzymka_5-13.06.2019r._do_pobrania.pdf