1. Kończymy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękuję ks. Piotrowi, który przygotował nas na przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim naszym parafianom za to, że chcieliście skorzystać z tych rekolekcji, podjąć trud nawrócenia przez spowiedź świętą i słuchanie Słowa Bożego.
2. Dzisiaj Msze Święte tylko do południa. Tradycyjnie w dzień wigilijny powinniśmy pościć i spożyć postną wieczerzę wigilijną.
3. Wieczerzą wigilijną rozpoczynamy w naszych domach obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od przeczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, następnie łamiemy się opłatkiem, znakiem Chrystusa, składamy sobie życzenia i śpiewamy kolędy.
4. Pasterka o północy – zapraszamy na nią wszystkich naszych parafian. Przed Pasterką – od godz. 23:15 będziemy śpiewać kolędy. W Kurianach Pasterka odbędzie się o godz. 22:00. Podczas Pasterki zbierane będą ofiary na „Fundusz Ochrony Życia”.
5. W pierwszy dzień świąt Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
6. Dzisiaj młodzież oazowa będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz własno-ręcznie wykonane choinki z piernika. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy młodzieży oazowej.
7. Chcemy także podtrzymać piękny zwyczaj kolędowania od domu do domu, w pierwszy i drugi dzień świąt. Dlatego wszystkich, którzy pragną przyjąć naszych oazowych kolędników prosimy o zgłoszenie się w zakrystii bądź u ks. Mateusza.
8. Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 31 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku.
9. Kolęda w najbliższym tygodniu:
27 grudnia (środa) od godz. 16:00: Kuriany – wieś, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska; ul. Cumownicza, ul. Okrętowa;
28 grudnia (czwartek) od godz. 16:00: ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Zagórki; ul. Jachtowa, ul. Ruczajowa, ul. Rejsowa, ul. Gminna, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Masztowa, ul. Rybitwy; ul. Albatrosa, ul. Żaglowa, ul. Mewy;
29 grudnia (piątek) od godz. 16:00: ul. Zabłudowska, ul. Wolińska, ul. Ziemiańska,
ul. Szlachecka, ul. Rejtana, ul. Pana Tadeusza, ul. Konrada, ul. Zaścianki 88 – 104;
30 grudnia (sobota) od godz. 09:00: Kolonie Kurian, Płoskie;