Ogłoszenia

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Adwent ma podwójny charakter. Jest to czas przygoto-wania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez co wspominamy pierwsze przyj-ście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który skierowuje nas ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte wspominające NMP oczekującą przyjścia Zbawiciela. Roraty w naszej świątyni będą celebrowane w niedzielę o godz. 7:00 rano i w każdy dzień powszedni o godz. 6:30 rano, oprócz środy i soboty kiedy roraty będą się odbywać o godz. 18:00 wieczorem. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Roraty wieczorem – w środę i sobotę.
3. W Adwencie będziemy przeżywali rekolekcje w dniach 20-22 grudnia. Poprowadzi je ksiądz z Białorusi.
4. Spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę 8 grudnia. Początek o godz. 16:30.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 03.12 (wt.) – Wsp. św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;
- 04.12 (śr.) – Wsp. św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy;
- 06.12 (pt.) – Wsp. św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania, szczególnie dzieci w dniu 6 grudnia.
- 07.12 (sb.) – Wsp. św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
6. W następną niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki, w tym miesiącu odwiedzimy 19 grudnia, we czwartek. Na ten dzień można zapisywać innych chorych, pragnących przygotować się do świąt przez odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii świętej.
8. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
9. Najbliższe, adwentowe spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary odbędzie się w sobotę, 7 grudnia o godzinie 09:00. Podczas spotkania będzie wygłoszony wykład o. Michała Mrozka OP - wicedyrektora warszawskiego Instytutu Tomistycznego. O. Michał wygłosi wykład na temat "Szczęście Boga i szczęście człowieka w ujęciu św. Tomasza".
10. Od dzisiaj p. Mariusz – nasz organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Można również zaopatrzyć się w święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kupując święcę wspomaga najuboższe dzieci, również z naszej parafii.
11. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie.

 

1. Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata za pobożne odmówienie aktu
poświęcenia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy Świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasze modlitwy.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 30.11 (pon.) – Święto św. Andrzeja, Apostoła
3. W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent.
4. Rekolekcje adwentowe nauczycieli i wychowawców odbędą się w dniach 1 - 3 grudnia br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy, założyciel 130 szkół katolickich i twórca programu wychowawczego. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:00 w kościele.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 11.11 (pon.) – Wsp. św. Marcina z Tours, Biskupa. Tego dnia również Święto Niepodle-głości. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:30. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
- 12.11 (wt.) – Wsp. św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
- 13.11 (śr.) – Wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski;
- 16.11 (sob.) – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
3. Przed Uroczystością NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej trwa Nowenna. Nasza parafia wraz z całym dekanatem została zaproszona na dzień 11.11(poniedziałek - jutro) na godz. 18:00.
4. Nasza Archidiecezja organizuje Kurs Lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii.
5. Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie poszukuje rodzin, które przyjęłyby na Święta Bożego Narodzenia polskie dzieci z Litwy. Dzieci przyjadą do Polski 19 grudnia 2019 r., a odjadą 30 grudnia 2019 r. Zebranie rodzin przyjmujących te dzieci odbędzie się dnia 20 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8. Informacja o akcji Boże Narodzenie 2019 zostanie również umieszczona na stronie internetowej Stowarzyszenia www.otwartydom.com.pl.
6. Za tydzień, w niedzielę, ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Kościół prześladowany w świecie.
7. W tym tygodniu odszedł do wieczności ojciec naszego organisty, + Bogdan Truszkowski i nasz parafianin  + Artur Plat Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

1. Dzisiaj jeszcze będzie celebrowana na cmentarzu Msza Święta w intencji zmarłych, o godz. 15:00 (koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45). Wypominki o godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30.
3. Do chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki udamy się w najbliższy piątek – 8 listopada w godz. od 9:00 do 11:00.
4. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:00 w kościele.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 04.11 (pon.) – Wsp. św. Karola Boromeusza, Biskupa;
- 09.11 (sob.) – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
6. W tym tygodniu, 7.11 rozpoczyna się w Katedrze Białostockiej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasza parafia wraz z całym dekanatem została zaproszona na dzień 11.11(poniedziałek) na godz. 18:00.
7. W najbliższą sobotę młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie w Szkole Katolickiej przy ul. Kościelnej w Białymstoku podczas tzw. „Dnia u Mamy” w ramach Nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30.
8. Nasza Archidiecezja organizuje Kurs Lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii.
9. Za tydzień, w niedzielę, ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Kościół prześladowany w świecie.
10. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: + Stanisław Pietrzykowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

1. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 28.10 (pon.) – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Imieniny Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta. Msza Święta w Jego intencji będzie celebrowana dzisiaj, w Katedrze Białostockiej, o godz. 18:00.
- 01.11 (pt.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych – jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Procesja żałobna na cmentarzu o godz. 13:00 i poświęcenie pomników nagrobnych. Wypominki o godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach;
- 02.11 (sb.) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 18:00. Procesja żałobna na cmentarzu o godz. 11:30 i poświęcenie pomników nagrobnych. Wypominki o godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach;
- 03.11 (niedz.) – Porządek Mszy Świętych – jak w każdą niedzielę; będzie również Msza Święta o godz. 13:00 z dziećmi. Msza Święta o godz. 15:00 (koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45) na cmentarzu i poświęcenie pomników nagrobnych. Wypominki o godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie odprawione 1.11 po Mszy Świętej o godz. 18:00. Do chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki udamy się w następny piątek – 8 listopada w godz. od 9:00 do 11.00.
3. Nabożeństwo pierwszosobotnie będzie odprawione 2.11 również po Mszy Świętej o godz. 18:00. Przypominamy, że poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
4. Pielgrzymka do Gietrzwałdu (jednodniowa - autokarowa) - 10.11.2019 r. Koszt:100,- zł. Pielgrzymka do Lwowa (autokarowa), na Polski Sylwester w dniach 30.12 – 01.01. Koszt: 360,- zł.
Obie pielgrzymki – kontakt i zapisy: 501432539.
5. Za tydzień, w niedzielę, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalne Seminarium Duchowne w Białymstoku.
6. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: + Franciszek Ilczuk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

1. Dzisiejszy Różaniec Fatimski odbędzie się w kościele o godz. 17:30. Również Różaniec Papieski, we środę 16.10, odbędzie się w kościele, o godz. 17:30.
2. Spotkanie KŻR odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 15.10 (wt.) – Wsp. św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
- 16.10 (śr.) – Wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
- 17.10 (czw.) – Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
- 18.10 (pt.) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. W związku z tym, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich Pracowników Służby Zdrowia na coroczne obchody Patronalne Święta św. Łukasza. Początek o godz. 16:30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku przy ul. Kościelnej 1 A oraz na uroczysta Mszę Świętą w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18:00. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, położne ratowników medycznych, farmaceutów i innych pracowników świata medycznego.
5. 18 października swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz. Swoją modlitwą i życzeniami okażmy mu swoją życzliwość. Msza Święta w intencji ks. Łukasza będzie odprawiona w piątek o godz. 18:00.
6. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na Mszę Świętą. w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców oraz pracowników podlaskiej oświaty, w poniedziałek 14 października, o godz. 18.00, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Po Mszy odbędzie się spotkanie okolicznościowe z udziałem nauczycieli w domu parafialnym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
7. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Misji Świętych. Zachęcamy do składania duchowych oraz materialnych ofiar w intencji Misji. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na Misje Święte.
8. Dzisiejsze ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypominamy, że fundacja ta wspiera finansowo uzdolnioną młodzież z małych miejscowości w Polsce. Jest to wyjątkowy, budowany konsekwentnie przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka + Halina Kowal. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Dzisiaj również podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej otrzymają poświęcone różańce.
3. Przypominamy, iż w naszej świątyni parafialnej nabożeństwo różańcowe odprawiane jest każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą, godz. 17:30. Również Różaniec Fatimski, ostatni już w tym roku, za tydzień, w niedzielę 13 października, odbędzie się w ramach codziennego nabożeństwa różańcowego.
4. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek 11 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy młodzież z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 07.10 (pn.) – Wsp. NMP Różańcowej;
- 11.10 (pt.) – Wsp. św. Jana XXIII, Papieża.
6. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawie-rzenia Matce Bożej.
7. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza do kościoła Ducha Świętego w Białymstoku na spotkanie, różaniec i Mszę św. w niedzielę 13 października o godz. 17.00. Spotkania odbywają się w II niedzielę miesiąca: o godz. 17.00 spotkanie w bibliotece, o godz. 18.00 niedzielna Eucharystia w kościele.
8. Rekolekcje dla mężczyzn, o odkrywaniu męskiej dojrzałości ucznia Chrystusa, odbędą się w dniach 11-12-13.10. w domu rekolekcyjnym w Bogdankach. Zapraszamy.
9. Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych zbierają podpisy na realizację projektu, którym jest remont małej Sali gimnastycznej. Projekt jest zgłoszony w Budżecie Obywatelskim Miasta Białegostoku i żeby móc go zrealizować potrzeba sporej ilości podpisów. Podpisy będą zbierane przez uczniów Szkoły Rolniczej, po każdej Mszy świętej. Wypełnienie karty do głosowania jest bardzo proste i zajmuje niecałą minutę. Bardzo prosimy Państwa o pomoc!
10. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone będą na Caritas Parafialną
W następną niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
11. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii nowennę dziewięciu miesięcy przez obchodami 100-lecia istnienia naszej parafii. Ta nowenna będzie trwała nieustannie każdego dnia, podczas każdej Mszy Świętej. Będziemy odmawiali następującą modlitwę:

Wszechmogący i miłosierny Boże!
Często gromadzimy się w naszej świątyni
na modlitwie i sprawowaniu sakramentów.
Czynimy to jako wspólnota parafialna.
Prosimy Cię o Twoje błogosławieństwo dla tych,
którzy ją tworzą - dla wiernych i duszpasterzy.
Polecamy Ci rodziny naszej parafii,
niech będą silne Twoją mocą.
Oddajemy Ci pod opiekę dzieci i młodzież,
aby ich wzrastanie ku prawdziwej dojrzałości
przebiegało zgodnie z Twoją wolą.
Modlimy się za chorych, starszych i samotnych,
abyś Ty sam był dla nich pociechą i umocnieniem.
Twojej łaskawości polecamy naszych kapłanów
i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Ze szczególną mocą zawierzamy Ci tych,
którzy nie przyjęli dotąd orędzia zbawienia,
przemień ich serca i uczyń je miłymi Sobie.
Ojcze, przyjmij nasze pokorne oddanie się Tobie
i błogosław naszej parafii. Amen.

 

 

1. W najbliższy wtorek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane każdego dnia przed wie-czorną Mszą Świętą – godz. 17:30. Zapraszamy również do modlitwy różańcowej w Waszych domach.
2. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 11 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy młodzież z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
4. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
5. Od pierwszej soboty miesiąca rozpoczniemy dziewięciomiesięczne przygotowanie do obchodów 100-lecia istnienia naszej parafii. Będzie to „Nowenna dziewięciu miesięcy”. Każdego dnia tej nowenny, przez dziewięć miesięcy, podczas każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali specjalną modlitwę w intencji naszej parafii.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 30.09 (pn.) – Wsp. św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;
- 01.10 (wt.) – Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;
- 02.10 (śr.) – Wsp. Świętych Aniołów Stróżów;
- 04.10 (pt.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu;
- 05.10 (sob.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
7. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 6 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

8. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 5 października br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. W programie: modlitwa różańcowa, Eucharystia, konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uczestnictwa.
9. Msza Święta inaugurująca w naszej Archidiecezji Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odbędzie się w sobotę, 5 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, grupy misyjne działające przy parafiach, wolontariuszy i wszystkich wiernych zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła.

 

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I komunii świętej i ich rodzicami.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 23.09 (pn.) – Wsp. św. Ojca Pio, Prezbitera;
- 27.09 (pt.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, Prezbitera;
- 28.09 (sob.) – Święto bł. Michała Sopoćki, Prezbitera, Patrona Miasta Białegostoku.
3. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w sobotę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Z tej okazji też, w przeddzień czyli w piątek, 27 września, odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00, a poprzedzi ją Msza św. Wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. 28 września, w Święto bł. ks. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku, organizowana jest ogólnoświatowa akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia”, polegająca na odmawianiu o godz. 15:00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach, skrzyżowaniach i placach miast całego świata. Zapraszamy naszych parafian do tej modlitwy w najbliższą sobotę, na Rondzie przy „Sklejkach” o godz. 15:00.
5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących seniorów z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii/kancelarii parafialnej w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do dnia 29.09 Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!
6. Msza Święta z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej będzie sprawowana w piątek 27 września 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodziny.
7. Dziesiąta Nadgraniczna Piesza Pielgrzymka pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę 28 września 2019r. Pielgrzymka wyruszy z Kościoła Opatrzności Bożej w Kuźnicy o godz. 8.00, a zakończy się Mszą Świętą w Sokółce o godz. 17.00.
8. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 29 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.
9. Msza św. z udziałem mieszkańców Syrii, którzy otrzymują pomoc w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” będzie sprawowana w poniedziałek, 23 września 2019 roku, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego samego dnia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie i konferencja prasowa z udziałem gości z Syrii w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1A. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej jak i konferencji. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych osób, które uczestnicząc w programie „Rodzina Rodzinie” wspierają ofiary wojny w Syrii.
10. W ostatnim tygodniu odeszli do Ojca nasi zmarli parafianie: + Marek Kryszeń. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 

 

1. Różaniec Papieski – jutro, 16 września, po wieczornej Mszy Świętej.
2. W piątek 20 września swoje spotkanie będą mieli ministranci. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18:00.
3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I komunii świętej i ich rodzicami.
4. W roku 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się 39.Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty - na Jasną Górę. Na pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 29 września br., są zaproszeni członkowie ikandydaci KWC, a także wszyscy, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Program i inne informacje są dostępne na stronie kwc.oaza.pl, a zgłoszenia na wspólny wyjazd są przyjmowane do 22 września b.r. pod numerem tel. 85 8730601 oraz mailowo, na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 16.09 (pon.) – Wsp. św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników;
- 18.09 (śr.) – Święto św. Stanisława Zakonnika, Patrona Polski;
- 20.09 (pt.) – Wsp. św. Andrzeja Kim Teogon, Prezbitera i Towarzyszy, Męczenników;
- 21.09 (sob.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Mateusz Bajena. Życzymy ks. Mateuszowi wszelkiego Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej w naszej parafii. W intencji ks. Mateusza będzie odprawiona Msza Święta o godz. 18:00. Wtedy też będzie można składać mu życzenia.
6. Msza Święta inaugurująca rok formacyjny Ministrantów, Ruchu Światło Życie i innych wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w sobotę, 21 września br., o godzinie 11.00. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkie wspólnoty młodzieżowe naszej Archidiecezji wraz z księżmi odpowiedzialnymi za ich formację.
7. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 21 września 2019 roku o godz. 10.00. W programie: konferencja i Msza św. o godz. 12.00 oraz omówienie aktualnych zagadnień Kół Żywego Różańca. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Maryi

 • ul. Ks. Stanisława Suchowolca 27
  15 – 565 Białystok
 • 85  741 05 55
 • biuro@parafiansm.pl
 • od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 9:00
  oraz 16:00 – 17:30
 • W czasie wakacji  w godz. 17:00 - 17:45
 • NUMER KONTA BANKOWEGO:
  SGB – BANK S.A.
  39 8060 0004 0841 3589 2000 0010
  ( na cele kultu religijnego )