Ogłoszenia

 

1. W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 17.01 (pt.) – Wsp. św. Antoniego, Opata.
3. 17 stycznia wypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Módlmy się o coraz głęb-sze zrozumienie między chrześcijanami a wyznawcami Judaizmu.
4. 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.
5. Msza Święta w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji jego Imienin, będzie sprawowana w niedzielę, 19 stycznia 2020 roku, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
6. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza do uczestnictwa w cyklu spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowania do uroczystości Jego beatyfikacji w dniu 7 czerwca br. Comiesięczne spotkania będą się odbywały w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 A i będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Pierwsze z nich pt. "Droga życia i świętości Kardynała Prymasa" będzie miało miejsce w czwartek, 16 stycznia 2020 roku, o godzinie 18.00. O drodze życia i świętości opowie dr Ewa Czaczkowska autorka biografii o Wyszyńskim, dziennikarka, historyk i nauczyciel akademicki.
7. Porządek „Kolędy” w tym tygodniu:
13 stycznia (poniedziałek): ul. Sowlańska, (blok) 38, ul. Leśna, (bloki): 37, 38,
14 stycznia (wtorek), od godz. 16:00: ul. Baranowicka (56-120), ul. Leśna (bloki) 39, 45; ul. Leśna, ul. Iglasta, ul. Liściasta, ul. Juranda, ul. Serwitutowa,
15 stycznia (środa), od godz. 16:00: ul. Kmicica, ul. Mokra, ul. Zagłoby, ul. Naftowa,
ul. Stawowa;
16 stycznia (czwartek), od godz. 16:00: ul. Dojnowska, ul. Dojnowska (blok) 60 A,
ul. Źródlana, ul. Leśna 40, 41, 42;
17 stycznia (piątek), od godz. 16:00: ul. Ciesielska, ul. Kropelkowa, ul. Baranowicka (12-36), ul. Nowowarszawska, ul. Ciołkowskiego, ul. Suchowolca, ul. Dojlidy Fabryczne, ul. Myśliwska, ul. Borsucza, ul. Sępia, ul. Kormoranów.
18 stycznia (sobota):
od godz. 9:00: ul. Dojnowska (bloki): 80 A, 80 B, 80 C,
od godz. 14:00: ul. Borsucza (bloki): 6, 6 A, 8, 10.

 

 

1. W najbliższy piątek, 10 stycznia, odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Początek o godz. 18:00 w kościele.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 06.01 (pon.) – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy Świętych – tak jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Poświęcenie kredy będzie się odbywało podczas każdej Mszy Świętej. Taca będzie przeznaczona na Misje Święte.
4. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.
5. Za tydzień w niedzielę wypada Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
6. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów KŻR Archidiecezji Białostoc-kiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 11 stycznia 2020 roku, w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii). Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 a zakończy o 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
7. W bieżącym roku przypada 100-lecie Urodzin św. Jana Pawła II. Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała uczcić to wydarzenie Ogólnopolską Pielgrzymką do Rzymu. Msza św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka odbędzie się w niedzielę, 17 maja 2020 roku, o godz. 10.30 na Placu św. Piotra. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza kapłanów i wiernych świeckich Archidiecezji Białostockiej (parafie, stowarzyszenia, ruchy i wspólnoty) do udziału w tym dziękczynieniu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Nasza parafia nie będzie organizować wspólnego wyjazdu, natomiast poinformujemy o możliwości pielgrzymowania do Rzymu z innymi parafiami.
8. XXII Spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku, w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. Bł. Michała Sopoćki w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami.
9. Porządek „Kolędy” w tym tygodniu:
07 stycznia (wtorek), od godz. 16:00: ul. Kajki, ul. Wczasowa, ul. Kolonijna,
ul. Przejściowa, ul. Kąpielowa, ul. Turystyczna;
08 stycznia (środa), od godz. 16:00: ul. Zdrowa, ul. Zuchów, ul. Śmiała; ul. Nowatorska, ul. Puchatka, ul. Plażowa;
09 stycznia (czwartek), od godz. 16:00: ul. Baranowicka (od nr 122/1 do końca), ul. Szosa Baranowicka, ul. Ceramiczna, ul. Piaskowa, ul. Pozioma – do nr 45,
10 stycznia (piątek), od godz. 16:00: BLOKI: ul. Sowlańska 3, 3A, 3B, 42, 44, 46;
11 stycznia (sobota),
od godz. 9:00: ul. Cała, ul. Podłużna, ul. Sowlańska, ul. Pozioma 2 A (Blok),
od godz. 14:00: ul. Gródecka, ul. Górnicza, ul. Pionowa, ul. Hutnicza, ul. Sobolewska,

 

 

1. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynna za mijający rok we wtorek, 31 grudnia, o godz. 18:00. Odśpiewamy również hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za pobożne odśpiewanie lub recytowanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy Świętej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 24:00. O północy będziemy celebrowali Mszę Świętą na rozpoczęcie Nowego Roku. Zapraszamy szczególnie te osoby, które w ciszy i skupieniu chcą przeżyć ten czas.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 01.01 (śr.) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Jest to dzień modlitwy o pokój. Tego dnia za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele 01.01 Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00;
- 02.01 (czw.) - Wsp. św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
- 03.01 (pt.) – Wsp. Najświętszego Imienia Jezus.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Do chorych, z posługa sakramentalną udamy się dopiero w pierwszy piątek lutego.
4. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
5. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.
6. Porządek „Kolędy” w tym tygodniu:
30 grudnia (poniedziałek), od godz. 16:00: ul. Zaścianki (29-106), ul. Kasztelańska 29/1, ul. Szlachecka, ul. Rejtana, ul Rybacka, ul. Bałtycka, ul. Bosmańska.
02 stycznia (czwartek), od godz. 16:00: ul. Gminna, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska, ul. Cumownicza, ul. Kapitańska, ul. Zagórki, ul. Wolińska, ul. Masztowa, ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Okrętowa, ul. Rejsowa, ul. Morska, ul. Oceaniczna.
03 stycznia (piątek), od godz. 16:00: ul. Zabłudowska, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Albatrosa, ul. Rybitwy, ul. Żaglowa, ul. Mewy, ul. Ruczajowa, ul, Jachtowa, ul. Jacka Soplicy, ul. Szklarniana.
04 stycznia (sobota), od godz. 14:00: ul. Pana Tadeusza, ul. Pozioma (47 – 73), ul. Konrada, ul. Marcina, ul. Wojskiego, ul. Korzeniowskiego.

 

 

1. W imieniu własnym oraz księży pracujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne Wszystkim naszym parafianom i także gościom. Życzymy głębokiego przeżycia Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, który stał się człowiekiem. Niech Nowonarodzony udziela Wam pokoju, radości i wszelkiego błogosławieństwa.
2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznego żłóbka – ks. Łukaszowi, ks. Mateuszowi, p. Tadeuszowi Filipczukowi, p. Asi Sakowskiej, młodzieży oazowej i panom ze wspólnoty „Wieczory Małżeńskie”. Dziękuję asyście liturgicznej, scholii młodzieżowej, chórowi pod dyr. Mariusza Truszkowskiego, pani Gosi, zakrystiance, za przygotowanie liturgii tej Mszy Świętej i u świetnienie jej przez Waszą służbę.
3. Dzisiaj, pierwszego dnia świąt, porządek Mszy Świętych jest niedzielny, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. Msza Święta w Kurianach o godz. 9:00. W drugi dzień świąt taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia Oktawy. W drugi dzień świąt obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, Pierwszego Mę-czennika. 27 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty – tego dnia święcimy wino. 28 grudnia wspominamy Świętych Młodzianków, Męczenników.
5. W niedzielę 29 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela Świętej Rodziny jest dniem modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu daru miłości ludzie wierzący otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa.
6. Zwyczajem ubiegłych lat młodzież oazowa będzie kolędować w domach naszych para-fian pierwszego i drugiego dnia świąt od godz. 16.00. Kto chciałby przyjąć kolędników prosimy o zgłoszenie tego się w zakrystii.
7. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.
8. Zapraszamy dzieci z klas 3, 4, 5 i 6 SP do udziału w Zimowisku w dniach 20-23 stycz-nia w Hermanówce. Koszt 120 zł. Opiekę nad dziećmi będą sprawować animatorzy ze wspólnoty oazowej oraz księża. Karty do odbioru w zakrystii lub kancelarii.
9. Od piątku 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii kolędę czyli wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest spotkanie się duszpasterza z wiernymi parafii i pobłogosławienie mieszkania. Prosimy, aby podczas kolędy była zgromadzona w domu cała rodzina. Na stole powinien być biały obrus, krzyż i dwie świece, woda święcona. Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16:00 do 21:00, w soboty od godz. 9:00, chyba że będzie inaczej – wtedy poinformujemy. Plan tegorocznej „kolędy” jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
Porządek Kolędy w tym tygodniu:
27 grudnia (piątek), od godz. 16:00: Kuriany (wieś), oraz ul. Kasztelańska (oprócz nr 29/1);
28 grudnia (sobota), od godz. 9:00: Kolonie Kurian, Płoskie, ul. Zaścianki (2-28), ul. Ziemiańska.

 

 

1. Kończymy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękuję ks. Michałowi z Białorusi, naszemu rekolekcjoniście, który przygotował nas na przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za to, żeście chcieli skorzystać z tych rekolekcji, podjąć trud nawrócenia przez słuchanie słowa Bożego i nawrócenie.
2. We wtorek wieczorem Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tę wielką Uroczy-stość rozpoczynamy w naszych domach wieczerzą wigilijną. Zachęcamy, aby łamanie się opłatkiem i życzenia były urozmaicone odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa. Śpiewajmy również kolędy. Zachowajmy tradycję nie spożywania potraw mięsnych.
3. Pasterka o północy – zapraszamy na nią wszystkich naszych parafian. Przed Pasterką, razem z naszą scholą, będziemy śpiewali kolędy od godz. 23:30. Podczas Pasterki ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Fundusz ochrony Życia. Pasterka w Kurianach o godz. 22:00
4. Pierwszego dnia świąt Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
Po Mszy Świętej można zaopatrzyć się w opłatki i świece na stół wigilijny.
5. Zwyczajem ubiegłych lat młodzież oazowa będzie kolędować w domach naszych parafian pierwszego i drugiego dnia świąt od godz. 16.00. Kto chciałby przyjąć kolędników prosimy o zgłoszenie tego się w zakrystii.
6. Caritas naszej Archidiecezji zaprasza wszystkie osoby samotne, starsze, potrzebujące, rodziny z dziećmi na Wigilię do Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku, w dniu 24 grudnia o godz. 14:00. Każdy uczestnik spotkania otrzyma posiłek na wynos oraz słodki upominek.
7. Zapraszamy dzieci z klas 3, 4, 5 i 6 SP do udziału w Zimowisku w dniach 20-23 stycznia w Hermanówce. Koszt 120 zł. Opiekę nad dziećmi będą sprawować animatorzy ze wspólnoty oazowej oraz ks. Mateusz i Ks. Łukasz. Karty do odbioru w zakrystii lub kancelarii.
8. Od piątku 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii kolędę czyli wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest spotkanie się duszpasterza z wiernymi parafii i pobłogosławienie mieszkania. Prosimy, aby podczas kolędy była zgromadzona w domu cała rodzina. Na stole powinien być biały obrus, krzyż i dwie świece, woda święcona. Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16:00 do 21:00, w soboty od godz. 9:00, chyba że będzie inaczej – wtedy poinformujemy.
9. Porządek Kolędy w tym tygodniu:
27 grudnia (piątek), od godz. 16:00: Kuriany (wieś), oraz ul. Kasztelańska;
28 grudnia (sobota), od godz. 9:00: Kolonie Kurian, Płoskie, ul. Zaścianki (2-28), ul. Ziemiańska.

 

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
2. W tym tygodniu będziemy przeżywali nasze parafialne adwentowe rekolekcje. Odbędą się one w dniach 20-22 grudnia. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę porządek Mszy Świętych niedzielny. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę. Rekolekcje poprowadzi  ksiądz Michał z Białorusi.
3. Prosimy o zapisywanie chorych na odwiedziny kapłana z przedświąteczną posługą sakramentalną. Do chorych przyjedziemy we czwartek, 19 grudnia, między godziną 9:00 a 11:00.
4. Po Mszy Świętej można zaopatrzyć się w opłatki i świece na stół wigilijny.
5. 15 grudnia wypada 7. rocznica święceń biskupich ks. bpa Henryka Ciereszko. Polacaj-my w modlitwie przed Panem ks. Bpa.
6. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 będziemy święcili figurki Dzieciątka Jezus oraz domowe szopki. Zachęcamy gorąco rodziców, aby przyszli z dziećmi, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
7. Zwierzchnictwo w Polsce Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie prosi o materialnie wsparcie wspólnoty 150 chrześcijan, zamieszkujących starożytną wioskę Palestyńską Ain Arik. Można to uczynić na Białostockim Jarmarku Bożonarodzeniowym w niedzielę 15 i 22 grudnia 2019 roku w namiocie oznaczonym Czerwonym Krzyżem Jerozolimskim i hasłem „Dar pocieszenia” dla Ain Arik.
8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medugorje i Chorwacji w dniach 11-18.05.2020 r. Koszt:1299,- zł i 130 euro. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Za pielgrzymkę jest odpowiedzialny ks. Tomasz Piotrowski.
9. W tym tygodniu odeszli od nas do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Zdzisław Halicki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte wspominające NMP oczekującą przyjścia Zbawiciela. Roraty w naszej świątyni są celebrowane w niedzielę o godz. 7:00 rano i w każdy dzień powszedni o godz. 6:30 rano, oprócz środy i soboty, kiedy roraty odbywają się o godz. 18:00 wieczorem. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Roraty wieczorem – w środę i sobotę.
3. W Adwencie będziemy przeżywali rekolekcje w dniach 20-22 grudnia. Poprowadzi je ksiądz z Białorusi.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 13.12 (pt.) – Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
5. We środę 13 grudnia obchodzimy dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
6. W następną niedzielę będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
7. Akademickie Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15-17 grudnia w kościele p.w. NMP Matki Kościoła o godz. 19.30. Rekolekcje wygłosi Ks. Łukasz Mikołajczyk, orionista, wraz z wolontariuszami wspólnoty „Drabina Jakubowa”. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego odbędzie się we środę 18 grudnia o godz. 19.00 w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (Pałac Branickich).
8. P. Mariusz – nasz organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Można również zaopatrzyć się w święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kupując święcę wspoma-ga najuboższe dzieci, również z naszej parafii.
9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medugorje i Chorwacji w dniach 11-18.05.2020 r. Koszt:1299,- zł i 130 euro. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Za pielgrzymkę jest odpowiedzialny ks. Tomasz.
10. Zbierane dzisiaj ofiary do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
11. W tym tygodniu odeszli od nas nasi zmarli parafianie: + Teresa Szkobodzińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Adwent ma podwójny charakter. Jest to czas przygoto-wania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez co wspominamy pierwsze przyj-ście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który skierowuje nas ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte wspominające NMP oczekującą przyjścia Zbawiciela. Roraty w naszej świątyni będą celebrowane w niedzielę o godz. 7:00 rano i w każdy dzień powszedni o godz. 6:30 rano, oprócz środy i soboty kiedy roraty będą się odbywać o godz. 18:00 wieczorem. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Roraty wieczorem – w środę i sobotę.
3. W Adwencie będziemy przeżywali rekolekcje w dniach 20-22 grudnia. Poprowadzi je ksiądz z Białorusi.
4. Spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę 8 grudnia. Początek o godz. 16:30.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 03.12 (wt.) – Wsp. św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;
- 04.12 (śr.) – Wsp. św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy;
- 06.12 (pt.) – Wsp. św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania, szczególnie dzieci w dniu 6 grudnia.
- 07.12 (sb.) – Wsp. św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
6. W następną niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki, w tym miesiącu odwiedzimy 19 grudnia, we czwartek. Na ten dzień można zapisywać innych chorych, pragnących przygotować się do świąt przez odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii świętej.
8. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
9. Najbliższe, adwentowe spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary odbędzie się w sobotę, 7 grudnia o godzinie 09:00. Podczas spotkania będzie wygłoszony wykład o. Michała Mrozka OP - wicedyrektora warszawskiego Instytutu Tomistycznego. O. Michał wygłosi wykład na temat "Szczęście Boga i szczęście człowieka w ujęciu św. Tomasza".
10. Od dzisiaj p. Mariusz – nasz organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Można również zaopatrzyć się w święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kupując święcę wspomaga najuboższe dzieci, również z naszej parafii.
11. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie.

 

1. Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata za pobożne odmówienie aktu
poświęcenia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy Świętej odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasze modlitwy.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 30.11 (pon.) – Święto św. Andrzeja, Apostoła
3. W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent.
4. Rekolekcje adwentowe nauczycieli i wychowawców odbędą się w dniach 1 - 3 grudnia br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy, założyciel 130 szkół katolickich i twórca programu wychowawczego. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:00 w kościele.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
- 11.11 (pon.) – Wsp. św. Marcina z Tours, Biskupa. Tego dnia również Święto Niepodle-głości. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:30. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
- 12.11 (wt.) – Wsp. św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
- 13.11 (śr.) – Wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski;
- 16.11 (sob.) – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
3. Przed Uroczystością NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej trwa Nowenna. Nasza parafia wraz z całym dekanatem została zaproszona na dzień 11.11(poniedziałek - jutro) na godz. 18:00.
4. Nasza Archidiecezja organizuje Kurs Lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii.
5. Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie poszukuje rodzin, które przyjęłyby na Święta Bożego Narodzenia polskie dzieci z Litwy. Dzieci przyjadą do Polski 19 grudnia 2019 r., a odjadą 30 grudnia 2019 r. Zebranie rodzin przyjmujących te dzieci odbędzie się dnia 20 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8. Informacja o akcji Boże Narodzenie 2019 zostanie również umieszczona na stronie internetowej Stowarzyszenia www.otwartydom.com.pl.
6. Za tydzień, w niedzielę, ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Kościół prześladowany w świecie.
7. W tym tygodniu odszedł do wieczności ojciec naszego organisty, + Bogdan Truszkowski i nasz parafianin  + Artur Plat Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Maryi

 • ul. Ks. Stanisława Suchowolca 27
  15 – 565 Białystok
 • 85  741 05 55
 • biuro@parafiansm.pl
 • od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 9:00
  oraz 16:00 – 17:30
 • W czasie wakacji  w godz. 17:00 - 17:45
 • W czasie kolędy w godz. 7:30 - 9:00
 • NUMER KONTA BANKOWEGO:
  SGB – BANK S.A.
  39 8060 0004 0841 3589 2000 0010
  ( na cele kultu religijnego )