Ogłoszenia

 

1. Dzisiejszy Różaniec Fatimski odbędzie się w kościele o godz. 17:30. Również Różaniec Papieski, we środę 16.10, odbędzie się w kościele, o godz. 17:30.
2. Spotkanie KŻR odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 15.10 (wt.) – Wsp. św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
- 16.10 (śr.) – Wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
- 17.10 (czw.) – Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
- 18.10 (pt.) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. W związku z tym, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich Pracowników Służby Zdrowia na coroczne obchody Patronalne Święta św. Łukasza. Początek o godz. 16:30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku przy ul. Kościelnej 1 A oraz na uroczysta Mszę Świętą w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18:00. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, położne ratowników medycznych, farmaceutów i innych pracowników świata medycznego.
5. 18 października swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz. Swoją modlitwą i życzeniami okażmy mu swoją życzliwość. Msza Święta w intencji ks. Łukasza będzie odprawiona w piątek o godz. 18:00.
6. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na Mszę Świętą. w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców oraz pracowników podlaskiej oświaty, w poniedziałek 14 października, o godz. 18.00, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Po Mszy odbędzie się spotkanie okolicznościowe z udziałem nauczycieli w domu parafialnym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
7. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Misji Świętych. Zachęcamy do składania duchowych oraz materialnych ofiar w intencji Misji. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na Misje Święte.
8. Dzisiejsze ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypominamy, że fundacja ta wspiera finansowo uzdolnioną młodzież z małych miejscowości w Polsce. Jest to wyjątkowy, budowany konsekwentnie przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka + Halina Kowal. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Dzisiaj również podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej otrzymają poświęcone różańce.
3. Przypominamy, iż w naszej świątyni parafialnej nabożeństwo różańcowe odprawiane jest każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą, godz. 17:30. Również Różaniec Fatimski, ostatni już w tym roku, za tydzień, w niedzielę 13 października, odbędzie się w ramach codziennego nabożeństwa różańcowego.
4. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek 11 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy młodzież z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 07.10 (pn.) – Wsp. NMP Różańcowej;
- 11.10 (pt.) – Wsp. św. Jana XXIII, Papieża.
6. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawie-rzenia Matce Bożej.
7. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza do kościoła Ducha Świętego w Białymstoku na spotkanie, różaniec i Mszę św. w niedzielę 13 października o godz. 17.00. Spotkania odbywają się w II niedzielę miesiąca: o godz. 17.00 spotkanie w bibliotece, o godz. 18.00 niedzielna Eucharystia w kościele.
8. Rekolekcje dla mężczyzn, o odkrywaniu męskiej dojrzałości ucznia Chrystusa, odbędą się w dniach 11-12-13.10. w domu rekolekcyjnym w Bogdankach. Zapraszamy.
9. Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych zbierają podpisy na realizację projektu, którym jest remont małej Sali gimnastycznej. Projekt jest zgłoszony w Budżecie Obywatelskim Miasta Białegostoku i żeby móc go zrealizować potrzeba sporej ilości podpisów. Podpisy będą zbierane przez uczniów Szkoły Rolniczej, po każdej Mszy świętej. Wypełnienie karty do głosowania jest bardzo proste i zajmuje niecałą minutę. Bardzo prosimy Państwa o pomoc!
10. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone będą na Caritas Parafialną
W następną niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
11. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii nowennę dziewięciu miesięcy przez obchodami 100-lecia istnienia naszej parafii. Ta nowenna będzie trwała nieustannie każdego dnia, podczas każdej Mszy Świętej. Będziemy odmawiali następującą modlitwę:

Wszechmogący i miłosierny Boże!
Często gromadzimy się w naszej świątyni
na modlitwie i sprawowaniu sakramentów.
Czynimy to jako wspólnota parafialna.
Prosimy Cię o Twoje błogosławieństwo dla tych,
którzy ją tworzą - dla wiernych i duszpasterzy.
Polecamy Ci rodziny naszej parafii,
niech będą silne Twoją mocą.
Oddajemy Ci pod opiekę dzieci i młodzież,
aby ich wzrastanie ku prawdziwej dojrzałości
przebiegało zgodnie z Twoją wolą.
Modlimy się za chorych, starszych i samotnych,
abyś Ty sam był dla nich pociechą i umocnieniem.
Twojej łaskawości polecamy naszych kapłanów
i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Ze szczególną mocą zawierzamy Ci tych,
którzy nie przyjęli dotąd orędzia zbawienia,
przemień ich serca i uczyń je miłymi Sobie.
Ojcze, przyjmij nasze pokorne oddanie się Tobie
i błogosław naszej parafii. Amen.

 

 

1. W najbliższy wtorek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane każdego dnia przed wie-czorną Mszą Świętą – godz. 17:30. Zapraszamy również do modlitwy różańcowej w Waszych domach.
2. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 11 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy młodzież z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
4. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
5. Od pierwszej soboty miesiąca rozpoczniemy dziewięciomiesięczne przygotowanie do obchodów 100-lecia istnienia naszej parafii. Będzie to „Nowenna dziewięciu miesięcy”. Każdego dnia tej nowenny, przez dziewięć miesięcy, podczas każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali specjalną modlitwę w intencji naszej parafii.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 30.09 (pn.) – Wsp. św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;
- 01.10 (wt.) – Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;
- 02.10 (śr.) – Wsp. Świętych Aniołów Stróżów;
- 04.10 (pt.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu;
- 05.10 (sob.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
7. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 6 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

8. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 5 października br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. W programie: modlitwa różańcowa, Eucharystia, konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uczestnictwa.
9. Msza Święta inaugurująca w naszej Archidiecezji Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odbędzie się w sobotę, 5 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, grupy misyjne działające przy parafiach, wolontariuszy i wszystkich wiernych zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła.

 

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I komunii świętej i ich rodzicami.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 23.09 (pn.) – Wsp. św. Ojca Pio, Prezbitera;
- 27.09 (pt.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, Prezbitera;
- 28.09 (sob.) – Święto bł. Michała Sopoćki, Prezbitera, Patrona Miasta Białegostoku.
3. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w sobotę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Z tej okazji też, w przeddzień czyli w piątek, 27 września, odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00, a poprzedzi ją Msza św. Wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. 28 września, w Święto bł. ks. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku, organizowana jest ogólnoświatowa akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia”, polegająca na odmawianiu o godz. 15:00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach, skrzyżowaniach i placach miast całego świata. Zapraszamy naszych parafian do tej modlitwy w najbliższą sobotę, na Rondzie przy „Sklejkach” o godz. 15:00.
5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących seniorów z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii/kancelarii parafialnej w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do dnia 29.09 Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!
6. Msza Święta z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej będzie sprawowana w piątek 27 września 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodziny.
7. Dziesiąta Nadgraniczna Piesza Pielgrzymka pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę 28 września 2019r. Pielgrzymka wyruszy z Kościoła Opatrzności Bożej w Kuźnicy o godz. 8.00, a zakończy się Mszą Świętą w Sokółce o godz. 17.00.
8. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 29 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.
9. Msza św. z udziałem mieszkańców Syrii, którzy otrzymują pomoc w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” będzie sprawowana w poniedziałek, 23 września 2019 roku, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego samego dnia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie i konferencja prasowa z udziałem gości z Syrii w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1A. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej jak i konferencji. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych osób, które uczestnicząc w programie „Rodzina Rodzinie” wspierają ofiary wojny w Syrii.
10. W ostatnim tygodniu odeszli do Ojca nasi zmarli parafianie: + Marek Kryszeń. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

 

 

1. Różaniec Papieski – jutro, 16 września, po wieczornej Mszy Świętej.
2. W piątek 20 września swoje spotkanie będą mieli ministranci. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18:00.
3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I komunii świętej i ich rodzicami.
4. W roku 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się 39.Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty - na Jasną Górę. Na pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 29 września br., są zaproszeni członkowie ikandydaci KWC, a także wszyscy, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Program i inne informacje są dostępne na stronie kwc.oaza.pl, a zgłoszenia na wspólny wyjazd są przyjmowane do 22 września b.r. pod numerem tel. 85 8730601 oraz mailowo, na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 16.09 (pon.) – Wsp. św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników;
- 18.09 (śr.) – Święto św. Stanisława Zakonnika, Patrona Polski;
- 20.09 (pt.) – Wsp. św. Andrzeja Kim Teogon, Prezbitera i Towarzyszy, Męczenników;
- 21.09 (sob.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Mateusz Bajena. Życzymy ks. Mateuszowi wszelkiego Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej w naszej parafii. W intencji ks. Mateusza będzie odprawiona Msza Święta o godz. 18:00. Wtedy też będzie można składać mu życzenia.
6. Msza Święta inaugurująca rok formacyjny Ministrantów, Ruchu Światło Życie i innych wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w sobotę, 21 września br., o godzinie 11.00. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkie wspólnoty młodzieżowe naszej Archidiecezji wraz z księżmi odpowiedzialnymi za ich formację.
7. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 21 września 2019 roku o godz. 10.00. W programie: konferencja i Msza św. o godz. 12.00 oraz omówienie aktualnych zagadnień Kół Żywego Różańca. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

 

1. Dzisiaj już trzeci dzień naszych rekolekcji eucharystycznych, nazywanych tradycyjnie czterdziestogodzinnym nabożeństwem. Bardzo dziękuję o. Krzysztofowi Grzybkowi, który te rekolekcje prowadzi: dziękujemy za żar słowa, który jeszcze bardziej rozpalił nasze serca do miłowania Jezusa Eucharystycznego. W ramach naszych eucharystycznych rekolekcji dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna.
2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. Wraz z czterdziestogodzinnym nabożeństwem odnawiamy w naszej parafii praktykę codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się każdego dnia, oprócz soboty i niedzieli, od godz.16:00 do 18:00.
4. Chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, odwiedzimy w tym tygodniu 14 września (w sobotę ) w godz. od 9:00 do 11:00.
5. Różaniec Fatimski – 13 września (piątek), Różaniec Papieski – 16 września (poniedziałek) po wieczornej Mszy Świętej.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 12.09 (czw.) – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi;
- 13.09 (pt.) – Wsp. św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
- 14.09 (sb.) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w związku z wydarzeniem, które tego dnia będzie miało miejsce na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem (będzie to wielka narodowa modlitwa w intencji Ojczyzny), w naszej parafii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny. Rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie różańcem o godz. 17:30.
7. W najbliższy piątek 13 września 2019 roku odbędzie się pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem. Msza Św. Pogrzebowa zostanie odprawiona w Białymstoku w Ko-ściele Św. Jana Chrzciciela o godz. 15.00, po czym nastąpi złożenie ciał do grobu na cmentarzu parafialnym w Dojlidach. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy wszystkich, którzy osobiście przeżyli bolesną stratę dziecka oraz osoby, które swoją modlitwą chcą wesprzeć pogrążonych w smutku Rodziców i ich bliskich.
8. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 14 września 2019 roku /sobota/ o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. W dniach 21 - 22 września 2019 roku odbędzie się XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Organizujemy wspólny wyjazd na tę pielgrzymkę, koszt 250 zł od osoby /nocleg, przejazd, posiłki/, zgłoszenia w parafii Ducha Świętego w Białymstoku lub telefonicznie: 507028603.
9. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 14 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
10. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 15 września 2019 roku i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.
11. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

 

 1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 2. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki przychylił się do prośby Kancelarii Prezydenta RP i zaleca, aby dzisiaj - 1 września 2019 r., w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, o godz. 14.00 wybiły dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej. Niech będzie to jeden ze sposobów wspomnienia wszystkich ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny. 
 3. Jutro 2 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8:00 rano.
 4. Jak już informowaliśmy w tym tygodniu w dniach 6-7-8 września (piątek, sobota, niedziela) odbywać się będzie w naszej parafii tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo. Są to rekolekcje eucharystyczne, którym towarzyszy nasza modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje poprowadzi o. Krzysztof Grzybek, ze Zgromadzenia Księży Werbistów – misjonarz na Syberii. Porządek rekolekcyjny jest następujący: w piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną będą się odbywały o godz. 10:00, 16:30, 18:00. Zarówno w piątek jak i sobotę, przez cały dzień, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę porządek Mszy Świętych niedzielny. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy o skorzystanie z możliwości wyspowiadania się. Niech spowiedź w ramach rekolekcji będzie zapoczątkowaniem praktyki spowiedzi pierwszopiątkowej. Niech rodzice zadbają o spowiedź swoich dzieci.
 5. Wraz z czterdziestogodzinnym nabożeństwem odnawiamy w naszej parafii praktykę codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Codzienna adoracja odbywa się każdego dnia, oprócz soboty i niedzieli, od godz.16:00 do 18:00.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, odwiedzimy w piątek 13 września w godz. 9:00-11:00.
 7. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
 8. Za tydzień, w niedzielę rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w domu parafialnym.
 9. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

- 2.09 (wt.) – Wsp. św. Grzegorza wielkiego, Papieża i doktora Kościoła;

 1. 35. Piesza Pielgrzymka (jednodniowa) do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Z naszej parafii również wyruszy grupa pielgrzymkowa. Od dzisiaj można się zapisywać. Koszt uczestnictwa to 5,- zł. Osoby wracające do Białegostoku autokarem dopłacają jeszcze 10,- zł.
 2. XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru odbędzie się w Białymstoku w piątek, 6 września br.  Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.
 3. Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się dnia 14 września 2019 roku na podwłocławskim lotnisku, w Kruszynie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00, a zakończy się Drogą Krzyżową o godz. 20.00.  Diecezja Włocławska oraz Fundacja, która wcześniej już realizowała takie wydarzenia jak „Różaniec do granic” i „Wielka pokuta”, zapraszają do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji Kościoła, Ojczyzny i rodziny.
 4. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę na Białoruś w dniach 12-15.09. Koszt: 650,- (100,- wiza na Białoruś).
 5. Za tydzień ofiary zebrane do puszki będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
 6. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Alicja Gołębiewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

1. Za tydzień wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbę-dzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Już dzisiaj informujemy, że za dwa tygodnie, w dniach 6-7-8.09 odbywać się będzie w naszej parafii tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Są to rekolekcje eucharystyczne, którym towarzyszy nasza modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje po-prowadzi o. Krzysztof Grzybek, Werbista – misjonarz na Syberii. Już dzisiaj prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 26.08 (pon.) – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele – jak w dzień powszedni.
- 27.08 (wt.) – wsp. św. Moniki;
- 28.08 (śr.) – wsp. św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
- 29.08 (czw.) – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
4. Msza Święta z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w niedzielę, 1 września br., o godz. 12.30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.
5. 35. (jednodniowa) Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Z naszej parafii również wyruszy grupa pielgrzymkowa. Od dzisiaj można się zapisywać. Koszt uczestnictwa to 5,- zł. Osoby wracające do Białegostoku autokarem dopłacają jeszcze 10,- zł.
6. Są wolne miejsca na Msze Święte w tym tygodniu.
7. Są wolne miejsca na Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 7-8.09. tel. 501510055.
8. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę na Białoruś w dniach 12-15.09.
Koszt: 650,-, (100,- wiza na Białoruś).
9. Już od przyszłej niedzieli będzie celebrowana Msza Święta o godz. 13:00.
10. W następną niedzielę ofiary z „tacy” będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
11. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Teresa Piotrowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 16:30 w kościele.
2. We wtorek 13.08 zapraszamy na Różaniec Fatimski, po Mszy Świętej o godz. 18:00. Podobnie w piątek 16.08 zapraszamy na Różaniec Papieski z odmawianiem Tajemnic Światła, również po Mszy Świętej o godz. 18:00.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 14.08 (śr.) – Wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika. Jest to dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach;
- 15.08 (czw.) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie plo-nów i kwiatów. Tego dnia ofiary do puszek będą zbierane na archidiecezjalne Radio „I”.
- 17.08 (sob.) – Wsp. św. Jacka, Prezbitera.

4. Instytut Myśli Schumana zaprasza na 5-dniową podróż do Metz we Francji śladami życia i służby sługi Bożego Roberta Schumana, jednego z Założycieli Wspólnoty Europejskiej. Bliższe informacje nt. tego wyjazdu - w zakrystii.
5. W niedzielę 18 sierpnia, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Z tej okazji godz. 18.00 w Sanktuarium odprawiona będzie Msza Święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku; zapraszamy wiernych naszego miasta oraz poczty sztandarowe instytucji, szkół, stowarzyszeń i zakładów pracy. O godz. 20.00 odbędzie się MODLITWA przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Dojście do Pomnika we wspólnej procesji lub dojazd autobusem, który odjedzie o godz. 19.30 z przystanku przy świątyni. Po MODLI-TWIE autobus miejski przywiezie uczestników modlitwy do centrum miasta.

 

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
- 06.08 (wt.) – Święto Przemienienia Pańskiego; Msze św. o godz.8:00, 10:00, 18:00.
- 08.08 (czw.) – wsp. św. Dominika, Prezbitera;
- 09.08 (pt.) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy;
- 10.08 (sob.) – Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
3. Rozpoczął się miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymania się od picia alkoholu.
4. Fundacja „Spe salvi” wraz z Miastem Białystok zapraszają do skorzystania z projektu pt. „Złota Rączka 2019”. Projekt skierowany jest do osób w wieku 65 lat i więcej, w miej-scu ich zamieszkania, poprzez udzielenie wsparcia w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych, takich jak niesprawność instalacji, sprzętów i urządzeń domowych. Wszystkie osoby starsze czy niepełnosprawne mogą zwrócić się o pomoc w wykonaniu tych drobnych napraw do Fundacji „Spe salvi”.  Numer tel. 578733659.
5. Jak co roku, Apostolstwo Trzeźwości naszej Archidiecezji przygotowało ofertę wydarzeń pomocnych w przeżywaniu sierpnia - miesiąca, w którym jesteśmy zaproszeni do ofiarowania naszej Ojczyźnie daru abstynencji. Są to: IX Podlaska Biesiada Trzeźwości w dniach 3-4 sierpnia w par. MB Miłosierdzia w Wasilkowie.
Rekolekcje:
9-11 sierpnia w par. MB Pocieszenia w Krypnie,
16-18 sierpnia w par. św. Kazimierza w Białymstoku,
23-25 sierpnia w par. NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach,
25-27 sierpnia w par. Opatrzności Bożej w Michałowie.

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Maryi

 • ul. Ks. Stanisława Suchowolca 27
  15 – 565 Białystok
 • 85  741 05 55
 • biuro@parafiansm.pl
 • od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 9:00
  oraz 16:00 – 17:30
 • W czasie wakacji  w godz. 17:00 - 17:45
 • NUMER KONTA BANKOWEGO:
  SGB – BANK S.A.
  39 8060 0004 0841 3589 2000 0010
  ( na cele kultu religijnego )